BRANKO ĆOPIĆ POBEDNIK ŠAHOVSKOG MEMORIJALA U PRIGREVICI

U Prigrevici je 19. marta 2023. godine održan Memorijalni turnir u šahu “Jovo Ostojić – Branislav Ristovski”, na kojem je učestvovalo 29 igrača iz osam klubova i to: Prigrevice, Apatina, Aleksa Šantića, Tornjoša, Bačke Topole, Crvenke, Kule i Ratkova. Pobednik ovogodišnjeg memorijala je Branko Ćopić iz Apatina sa osvojenih 7,5 poena. Drugo mesto sa istim broje poena osvojio je Nino Serdar iz Prigrevice, a treći je Ištvan Pajzer iz Bačke Topole sa osvojenih 6,5 poena.

Predsednik Prigrevačkog šah kluba, Bojan Tomašević kaže da je ovogodišnji turnir je premašio sva očekivanja.

-U odnosu na prethodni turnir, ove godine je učestvovalo mnogo više šahista i šahovskih klubova, pa je samim tim kvalitet igre i same organizacije podignut na jedan viši nivo. Zahvaljujem se svim učesnicima turnira, igračima i članovima uprave Prigrevačkog šah kluba, Opštini Apatin i Sportskom savezu na podršci, uz pomoć kojih ovaj turnir u Prigrevici postaje sve kvalitetniji i prepoznatljiviji u širem šahovskom svetu. Nadam se da će se ta tandencija nastaviti i da ćemo sledeće godine ponovo povećati brojnost igrača kao i kvalitet turnira, a samim tim i imidž našeg kluba, Prigrevice i opštine Apatin, rekao je Tomašević.

Preuzeto sa Radio Dunav

Coming Soon...